Водно Спасяване

Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

Join the forum, it's quick and easy

Водно Спасяване

Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

Водно Спасяване

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Водно Спасяване

Форум за бъдещите, бившите и настоящи спасители.

РЕКЛАМИРАЙ ТУК! Email за връзка: kirilalamurov@gmail.com

Latest topics

» Какво е знамето - инфо в нета
Гларус за пример - 1200 жени през леглото EmptyСъб Авг 24, 2013 5:51 pm by krasi337

» На плажа това лято.
Гларус за пример - 1200 жени през леглото EmptyСъб Мар 17, 2012 2:36 pm by ELMANIFICO

» Сезона започна!
Гларус за пример - 1200 жени през леглото EmptyЧет Дек 22, 2011 12:29 am by KiKo0o

» Surf
Гларус за пример - 1200 жени през леглото EmptyЧет Дек 22, 2011 12:24 am by KiKo0o

» Инциденти по плажовете
Гларус за пример - 1200 жени през леглото EmptyПон Дек 19, 2011 5:18 pm by ELMANIFICO

» Екипировка за работния ден
Гларус за пример - 1200 жени през леглото EmptyНед Дек 18, 2011 8:14 pm by ELMANIFICO

» Ученици на море само със спасител!
Гларус за пример - 1200 жени през леглото EmptyВто Окт 11, 2011 7:26 pm by KiKo0o

» Здравейте
Гларус за пример - 1200 жени през леглото EmptyНед Сеп 11, 2011 2:08 am by KiKo0o

» Наредбата за водно спасяване е остаряла
Гларус за пример - 1200 жени през леглото EmptyСъб Сеп 10, 2011 5:35 am by KiKo0o

BGTop

Гларус за пример - 1200 жени през леглото Bgtop

    Гларус за пример - 1200 жени през леглото

    KiKo0o
    KiKo0o
    Admin


    Брой мнения : 93
    Points : 240
    Reputation : 2
    Join date : 24.10.2010
    Местожителство : София

    Гларус за пример - 1200 жени през леглото Empty Гларус за пример - 1200 жени през леглото

    Писане  KiKo0o Вто Апр 05, 2011 2:42 am

    Гларус за пример - 1200 жени през леглото 0000002274_w480

    Ако се чудите защо наричат спасителите на плажа гларуси, можете да попитате Зарко Дончев - Капитана от Несебър. Той е техният кръстник. Атлетичният младеж е един от първите спасители на Слънчев бряг. С мускулеста фигура, купонджийски нрав и умения на отличен плувец правел веднага впечатление на плажа. Колко гаджета са му се сваляли сами през годините, не иска да брои. По груби сметки обаче смята, че са над 1200.

    В началото на 60-те години Зарко си купил лодка и я кръстил "Гларус". Оттам започнали да го наричат Гларуса, а след това името лепнало на всички спасители.

    За много неща коренякът несебърлия е пръв по морето. Той си купил първия катер, с който започнал да вози туристи - любители на водните ски. С катера Зарко въвел за първи път по Черноморието и друга популярна днес водна атракция - возенето с парашут. Голям кеф е да гледаш морето отгоре, признава любителят на силни преживявания. Зарко си купил и първия жълт мерцедес навремето.

    Любимецът на жените е посрещал по Слънчев бряг звезди от световна величина като Ала Пугачова, Албано и Ромина, Аманда Фокс. Аз съм живата легенда на Слънчев бряг, признава без излишна скромност Зарко. По соцвреме той посрещал и изпращал големците като Пенчо Кубадински.

    През 73-а обаче се скарахме с шефа ми и аз заминах с кораба Цикония за Халифакс, връща лентата Зарко. 6 месеца и 15 дни кракът му не стъпил на бряг. Аз съм моряк - оригинал несебърлия, описва себе си с три думи Зарко Дончев. След бурните години, прекарани в морето, дошло време да хвърли котва отново в Несебър. Всяка сутрин от прозореца на къщата си в Стария град той спирал поглед върху едно пусто място, обрасло с тръни, наречено Буната. Тогава се сетил за едно от любимите си заведения по света - в Халифакс. Казал си - ще направя същата кръчма тук.

    Аз съм моряк, като има пясък, трябва да има плаж, като има плаж, трябва да има кръчма, като има кръчма, трябва да има и WC, казва веруюто си на ресторантьор Зарко Капитана. Със собствени средства разчистил големите камънаци, превърнал буната в плаж, по-красив от хавайските. Сложил сламени чадъри. Построил заведение направо в морето.

    Кой ли не ми е идвал на гости да опита от моите специалитети, разказва сладкодумният капитан, който се слави и като ненадминат гастроном. Цяла есен със сина си ловят риба, а след това морските дарове се приготвят по ненадминат начин лично от него или от съпругата му. Само при мен можете да пробвате тайландски стриди, пълнен калмар и ред още морски дарове, не спира да изброява Капитана. Заради екзотичните вкусотии, гарнирани с прословутото му чувство за хумор, на Зарко често гостуват величия в политиката, медицината и бизнеса от цялата страна. Е, как няма да идват, като по разни скъпи ресторанти им предлагат рибена чорба, пълна с картофи и моркови, това е несериозно, подсмихва се Капитана. Самият той не казва тайната на чорбата, която лично приготвя, но издава, че слага в нея 12 вида риби, изловени лично от него.

    КРЪСТ НАД НЕСЕБЪР

    През 2000 г. Зарко е озарен от друга идея - по това време иконата на света Богородица от местната църква е открадната. Несебър започва да дава много жертви. Десетки млади момичета и момчета се удавиха, загинаха с мотори, с коли, спомня си Капитана. Тогава решил, че със собствени средства ще издигне 10-метров железен кръст с циментови основи. Осветиха го два попа - отец Петър и Евгени, целият град възприе с радост жеста, че един човек се е намерил да направи такова нещо, разказва Зарко Дончев.

      В момента е: Чет Май 02, 2024 5:37 am